Czas wypocząć;)
Niech żyją wakacje!
Nadszedł upragniony dla społeczności szkolnej dzień: KONIEC ROKU SZKOLNEGO!
Zanim jednak szkoła opustoszała, uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się wspólnie na uroczystym zakończeniu.
Dyrektor szkoły, pani Aneta Łysy wraz z wychowawcami poszczególnych klas nagrodziła uczniów kończących rok szkolny z wyróżnieniem pięknymi, książkowymi nagrodami i oczywiście świadectwem z "biało-czerwonym paskiem". Nagrody otrzymali również uczniowie wyróżniający się wysoką frekwencją, biorący udział w konkursach i innych przedsięwzięciach. Czwartoklasiści otrzymali karty rowerowe. Pamiętaliśmy również o rodzicach angażujących się w życie szkoły.
Następnie uczniowie otrzymali w klasach świadectwa promocyjne i z uśmiechem udali się na zasłużony i wyczekiwany, wakacyjny odpoczynek.
59
Pójdziemy dalej własną drogą...
Adrian, Amelia, Daria, Aleksandra i Wiktoria - nasi ósmoklasiści, absolwenci ukończyli właśnie jeden z etapów edukacji. Teraz czekają na nich nowe wyzwania, miejsca, nowi ludzie. Pożegnali się z dotychczasową szkołą, nauczycielami, młodszymi kolegami i koleżankami. Pójdą dalej własną drogą. Zatem... życzymy całej piątce, aby dostali się do wybranych przez siebie szkół, a potem spotkali na swojej nowej edukacyjnej drodze wspaniałych nauczycieli i życzliwych kolegów i koleżanki.
Uroczyste pożegnanie absolwentów odbyło się w czwartek w obecności społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników szkoły. Dyrektor szkoły pani Aneta Łysy wraz z wychowawczynią klasy panią Barbarą Hałas wręczyły ósmoklasistom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Rodzice z dumą patrzyli na swoje dorastające już dzieci. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, uścisków. Uczniowie klasy VII przygotowali dla absolwentów równie miłą niespodziankę. Było trochę wspomnień, śmiechu i wspólnych fotografii.
64
Wyprawka do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025
Kampania edukacyjna: "Problem wagi ciężkiej"
Zawitał do nas cyrk!
- 69
Udało się! 7 km piechotą:)
Już po raz czwarty młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pieszym rajdzie po najbliższej okolicy. Pierwszaki wraz z trzecioklasistami oraz swoimi wychowawczyniami pokonali pieszo trasę około 7 kilometrów. Z wypełnionymi po brzegi plecakami i z uśmiechem na twarzach wyruszyliśmy w trasę z samego rana - marsz zakończył się po czterech godzinach. Zanim jednak powróciliśmy "do bazy", odwiedziliśmy zakątki Sośnicy. Trochę asfaltem, trochę polnymi drogami, gdzie trawa siegała nam po pas, przemierzaliśmy sośnickie szlaki. Były postoje na posiłek i regenerację sił, wspólne zabawy, śpiewy i śmiechy. Spotkała nas również miła niespodzianka: otrzymaliśmy zaproszenie do miejscowej zagrody danieli i kucyka. Mogliśmy poczęstować zwierzęta soczystą trawą i obejrzeć je z bliska. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Coroczny rajd odbywa się w ramach realizowanego klasowego programu "Dwa razy T z elementami kulinarnymi".
Za rok czeka nas trasa o wyższym stopniu trudności. Wszyscy obecni dziś na rajdzie potwierdzili, że...idą!:)
40
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 27 – 28 maja uczniowie klas 4 – 8 wybrali się na długo wyczekiwaną dwudniową wycieczkę w najstarsze góry w Polsce – Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęło się od ruin zamku Krzyżtopór. Zaraz po nim uczniowie wspięli się na Łysą Górę czyli Święty Krzyż, gdzie odwiedzili klasztor, krypty i wieżę widokową. Po zejściu z góry, na młodzież czekała Osada Średniowieczna z grą terenową. Jednak atrakcją, na którą wszyscy najbardziej czekali był oczywiście nocleg w agroturystyce „Pod Dębem”, gdzie uczniowie mieli możliwość pograć w piłkę nożną, siatkówkę, tenisa stołowego, a nawet w badmintona! Na drugi dzień, po długiej i oczywiście nieprzespanej nocy, wycieczka wyruszyła w dalszą drogę. W Kielcach uczniowie odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki Industria, gdzie mogli nie tylko sami dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o energii robiąc własne doświadczenia, ale także wzięli udział w warsztatach „Luminescencja”. Następnie udali się do Jaskini Raj, w której największe wrażenie, oprócz stalaktytów i stalagmitów, były nietoperze i pająki😊 Ostatnią atrakcją był piękny zamek w Chęcinach, umiejscowiony na malowniczym wzgórzu, na które niestety wszyscy musieli się wspiąć. Zmęczeni ale i zadowoleni podróżnicy cało i zdrowo dotarli do Sośnicy w godzinach wieczornych.
74
Pierwszaki robią zdrowe kanapki!
Sposobów na dbanie o zdrowie jest wiele. Jednym z nich jest zdrowe odżywianie. Pierwszaki z naszej szkoły postanowiły zacząć właśnie od zdrowej diety. W czwartek uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią, przygotowali zdrowe, kolorowe i przede wszystkim przepyszne kanapki. Głównym składnikiem był nabiał i różnokolorowe warzywa pochodzące z przydomowych ogródków.
Zanim uczniowie przystąpili do prac kuchennych, pamiętali o zachowaniu higieny - myciu rąk - oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po kuchni i używania sprzętu kuchennego. Wszystko to, w ramach realizowanego w klasie programu "Dwa razy T z elementami kulinarnymi".
Kanapki były pyszne! Smakowały tym bardziej, że przygotowane zostały własnoręcznie przez dzieci.
62
Uprawnienia zdobyte! Egzamin na kartę rowerową
W środę, 5 czerwca dwunastu czwartoklasistów przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową.
Do egzaminu uczniowie przygotowywali się już od jakiegoś czasu, bowiem na lekcjach techniki pan Ireneusz Soja przekazywał im wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego obowiązujących między innymi rowerzystów. Czwartoklasiści w pierwszej kolejności zaliczali wiedzę teoretyczną. Przed egzaminem uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez panią Magdalenę Czechowicz, przypominających zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych na fantomie - przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej i ćwiczeniu pozycji bocznej ustalonej.
Egzamin praktyczny odbył się w obecności policjantek z Komisariatu Policji w Radymnie. Wszyscy uczniowie zaliczyli wszystkie etapy z wynikiem pozytywnym. Zatem pozostaje nam pogratulować i życzyć pełnoprawnym, młodym rowerzystom wiatru we włosach, szerokich ścieżek rowerowych i przede wszystkim bezpiecznych podróży jednośladem;)
30
Zachęcamy do lektury - informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA)
Czym zajmuje się EFSA?
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oferuje niezależne doradztwo naukowe w kwestiach zagrożeń związanych z żywnością.
EFSA wydaje opinie na temat istniejących i pojawiających się zagrożeń związanych z żywnością. Opinie te są uwzględniane w unijnych przepisach i zasadach oraz procesie decyzyjnym i tym samym przyczyniają się do ochrony konsumentów przed zagrożeniami związanymi z łańcuchem żywnościowym. EFSA odpowiada za następujące sektory:
- bezpieczeństwo żywności i pasz
- odżywianie
- zdrowie i dobrostan zwierząt
- ochrona roślin
- zdrowie roślin.
Działania EFSA obejmują:
- gromadzenie danych naukowych i wiedzy fachowej
- udzielanie niezależnych, aktualnychporad naukowych na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem żywności
- informowanie opinii publicznej o swojej pracy naukowej
- współpracę z krajami UE, organami międzynarodowymi i innymi stronami
- zwiększanie zaufania do unijnego systemu bezpieczeństwa żywności poprzez udzielanie wiarygodnych porad.
Komu przynosi korzyści działalność agencji?
- Konsumentom UE – którzy są jednymi z najlepiej chronionych i uświadomionych na świecie w kwestiach dotyczących zagrożeń związanych z łańcuchem żywnościowym
- Instytucjom UE i krajowym organom odpowiedzialnym za kwestie zdrowia publicznego i zezwolenia dotyczące żywności i pasz
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jest agencją Unii Europejskiej utworzoną w 2002 roku. Jest źródłem niezależnych i neutralnych opinii naukowych oraz analiz opracowywanych z myślą o podmiotach zarządzających ryzykiem. Urząd informuje także o zagrożeniach związanych z łańcuchem żywnościowym.
EFSA współpracuje z zainteresowanymi stronami w celu promowania spójności informacji naukowych na terenie Unii Europejskiej, a także opracowuje analizy naukowe na potrzeby uchwalanych przepisów i rozporządzeń, które mają na celu ochronę europejskich konsumentów przed zagrożeniami związanymi z żywnością w całym łańcuchu żywnościowym – od pola do stołu.
BROSZURA-_-SUPLEMENTY-_-V2.pdf
Zabawa "na całego":)
Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy "na wyjeździe", bowiem uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do parku rozrywki "FlyPark" w Rzeszowie.
Zabawę na trampolinach, wspinaczkach i zjeżdżalniach rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III, natomiast później dołączyli do zabawy uczniowie klas od IV do VIII.
Zabawa była "na całego" - nie brakowało śmiechów, wystrzałowych nurków do piankowych kostek i skoków na trampolinach. Odważniejsi mogli spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych lub zamienić się w torreadora i stanąć do pojedynku z bykiem.
Po szalonej zabawie był czas na pyszny obiadek i wizyta w McDonald's.
Dziękujemy naszej Szkolnej Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.
To był fajny dzień!
26
Dzieckiem jest każdy z nas:)
Potyczki Językowe w Skołoszowie
21 maja 5 uczennic naszej szkoły reprezentowało nas na Potyczkach Językowych w Skołoszowie. Były to: Nicole Niedźwiedź (kl. 2) i Natalia Słupek (kl. 5), które pisały konkurs ortograficzny z języka polskiego oraz Lukrecja Tomczak (kl. 3), Anna Ogonowska (kl. 6) i Monika Wywrot (kl. 7), które pisały konkurs z języka angielskiego. Wszystkie dziewczynki świetnie się spisały i zdobyły dużo punktów, ale tylko Lukrecji udało się zająć I miejsce w kategorii klas I - III w konkursie "English in close-up". Gratulujemy!!!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie