Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Marią Truniarz oraz dyrektorem szkoły p. Anetą Łysy, odwiedziły dziś mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy.
Dzieci zawitały z życzeniami i pastorałkami.
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Marią Truniarz oraz dyrektorem szkoły p. Anetą Łysy, odwiedziły dziś mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy.
Dzieci zawitały z życzeniami i pastorałkami.
W ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany jest projekt Instytutu Książki, w którym pierwszaki otrzymają książeczki do poczytania. W tym roku jest to "Wnuczka Antykwariusza" Justyny Bednarek. Paczka z książkami dotarła już do szkoły - Dziękujemy!
Warsztaty dla rodziców pod hasłem "Narkowalizka" prowadzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie: młodszy aspirant Radosław Raczkowski i sierżant sztabowy Katarzyna Dusiło, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu.
Akcja "dzień Wiatraczka dla Słonych Dzieci" obchodzona jest w Polsce po raz ósmy, a to z inicjatywy Fundacji Oddech Życia. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy, choroby, która codziennie dotyka wiele osób. Włączając się w tę inicjatywę przyczyniliśmy się do zwiększenia zasięgu wydarzenia i możliwości dotarcia z tym ważnym przekazem do szerszej grupy odbiorców.
20 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Prawa człowieka i prawa dziecka – najbardziej podstawowe i przynależne każdemu z racji urodzenia – wciąż są na świecie łamane. Dlatego tak ważne jest, żeby od najmłodszych lat te prawa poznawać, mieć ich świadomość, umieć reagować, by chronić zarówno swoje prawa, jak i prawa innych. Edukacja o prawach człowieka i prawach dziecka uczy zatem wrażliwości i zaangażowania.
Finał Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy nastąpił we wtorek, 19 listopada o godzinie 17.00. Wtedy to instytucje w całej Polsce, zaangażowane w akcję, rozświeciły się na czerwono. Tak też było i w naszej szkole. Zanim jednak nastąpił finał, uczniowie na przełomie października i listopada brali udział w różnych aktywnościach edukacyjnych. Między innymi były to zajęcia z pedagogiem szkolnym oraz w ramach wychowania do życia w rodzinie. Tematy poruszane na zajęciach dotyczyły wspierania bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa. Uczniowie klas I - III wzięli udział w lekcji on - line: "Sieciakowa lekcja. Internet mocy bez przemocy", natomiast uczniowie klas IV - VIII "Dopamina - jak budować dobre relacje rówieśnicze, a stawiać granice w tych toksycznych".
#19listopada #fundacjadziecinstwobezprzemocy #koalicjanarzeczochronydzieci #rzecznikprawdziecka
W dniach 16 i 17 listopada br. w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy odbył się III Memoriał Szachowo-Tenisowy Antoniego Ptasznika – lokalnego działacza sportowego, wielkiego propagatora szachowego.
Memoriał objęli swym patronatem Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Kamil Dziukiewicz Starosta Powiatu Jarosławskiego oraz Bogdan Szylar Wójt Gminy Radymno. Organizatorem zmagań była Aneta Łysy dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy oraz Zbigniew Ptasznik wiceprezes LKS Strażak Sośnica przy współpracy z Pawłem Zaskalskim Prezesem Podkarpackiego Związku Szachowego. Zmagania tenisowe sędziował Mieczysław Krakowiak zaś Starostę Powiatu Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza reprezentował Marek Sobolewski – Radny Powiatu Jarosławskiego. Patronat medialny – Życie Podkarpackie.
Turniej stał się doskonałym sposobem nie tylko uczczenia pamięci działacza sportowego Antoniego Ptasznika, ale stał się okazją do integracji lokalnej społeczności, formą podtrzymania tradycji i promocją gry w tenisa stołowego jaki
i w szachy.
16 listopada Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy stała się areną zmagań kilkudziesięciu zawodników tenisa stołowego sklasyfikowanych
w trzech kategoriach: kobiety, juniorzy do lat 18 oraz seniorzy.
Podium w kategorii kobiet zdobyły:
I miejsce – Justyna Chrzanowska – Święte
II miejsce – Joanna Pajączek - AKTS Amator Jarosław
III miejsce – Julia Kaczmar – MDK Przemyśl
Klasyfikacja w kategorii junior do lat 18:
I miejsce – Paweł Sebastianka - AKTS Amator Jarosław
II miejsce - Krystian Stachyra – MDK Przemyśl
III miejsce – Adrian Cudzich – LKS Strażak Sośnica
Klasyfikacja końcowa w kategorii senior:
I miejsce – Janusz Żygała – MDK Przemyśl
II miejsce – Zbigniew Ptasznik – LKS Strażak Sośnica
III miejsce – Alan Zieliński – LKS Strażak Sośnica
Nagrodzono także najmłodszego zawodnika turnieju – Jakub Niżnik – 10 lat.
Niedziela – tj. 17 listopada należała do szachistów. Hala sportowa szkoły wypełniona po brzegi zawodnikami i kibicami szachowymi. Na Memoriał przyjechało ponad 70 miłośników Królewskiej Gry, którzy rozegrali turniej w trzech kategoriach A-Open,
B – Juniorzy starsi, C- Juniorzy młodsi. Turniej sędziował Maciej Woźniak –
sędzia klasy państwowej , członek zarządu Podkarpackiego Związku Szachowego.
Po zaciętej walce ostatecznie podium zajęli:
grupa A - Open
I miejsce – Konrad Kuziemko - S-KKS Przemyśl
II miejsce – Krzysztof Lusio – LKS Kosienice
III miejsce Tomasz Lach - TSz/KSz BYSTROVIA Bystrowice
Grupa B - Junior starszy
I miejsce – Przemysław Derba - Korczowa
II miejsce – Dominik Bałtowski - Sośnica
III miejsce – Maciej Bryzek – KS Roszada Przemyśl
Grupa C - Junior młodszy
I miejsce – Bartłomiej Styrna – S-KKS Przemyśl
II miejsce – Piotr Lubczyński – KS Roszada Przemyśl
III miejsce – Dominik Szpond - KS Roszada Przemyśl
Doceniony został również najmłodszy zawodnik turnieju – Miłosz Roszkowski, który ma zaledwie 6 lat.
Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Bogdan Szylar – Wójt Gminy Radymno, Marek Sobolewski – Radny Powiatu Jarosławskiego oraz Aneta Łysy dyrektor memoriału i gospodarz obiektu. Nagrody ufundowali: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Wójt Gminy Radymno.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i jak zapowiadają organizatorzy
do zobaczenia za rok!
ZABAWA ANDRZEJKOWA
CZWARTEK 28.11.2024r.
KL. 0 – III GODZ 11.00 - 13.00
KL. IV – VIII GODZ 16.00 - 18.00
Z okazji Andrzejek od poniedziałku do czwartku (25.11 - 28.11. 2024r) na każdej przerwie uczniowie będą sprzedawali cukierki z wróżbami. Cena jednego mniejszego cukierka wynosi 50 groszy, a większego 1 złoty. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na cele Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do przyłączenia się do zabawy.
W piątek, 15 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już 14 edycja, a my uczestniczyliśmy po raz szósty. W tym roku do świętowania oprócz klas IV-VIII dołączyła klasa III. Przygotowane zostały dla nich kolorowanki, labirynty oraz szyfry. W klasach IV – VIII przeprowadzany był egzamin z tabliczki mnożenia. Kto bezbłędnie odpowiedział na przykłady "do 100" otrzymywał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, logo, cukierki oraz ocenę 5 lub 6 z matematyki. Każdy z uczniów z klas III – VIII otrzymywał też zakładkę z tabliczką mnożenia. Warto wspomnieć, że do tego dnia przygotowywaliśmy się już od wtorku 12 listopada, ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia bawiąc się w grę marmur, która bardzo spodobała się uczniom. Czas w piątek upłynął bardzo szybko. Ci, którym nie udało się przygotować lepiej, by zwiększyć swoje szanse do zdobycia certyfikatu.
Czwartkowe przedpołudnie uczniowie z klas 0 - 3 spędzili na szalonej zabawie w sali zabaw Korona w Jarosławiu. Za oknem było szaro i pochmurno, ale w jarosławskiej sali zabaw gwarno, wesoło i rozrywkowo.
Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy bierze udział w XXV edycji Góry Grosza, jest to kolejna akcja naszej szkoły.
Akcję tę organizuje Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Z naszym również zaangażowaniem udało się Towarzystwu pomóc tysiącom dzieci w całej Polsce.
Drodzy Uczniowie!
Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
Przyłącz się do akcji a:
Termin akcji Góra Grosza
Pieniądze można wrzucać w szkole do specjalnie przygotowanego pudełka.
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW
DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI
...teraz wiem już na pewno! Każde dziecko dziś woła: to polski dom, polska szkoła!
Tekst tej pieknej patriotycznej piosenki rozpoczął nasze szkolne obchody Narodowego Swięta Niepodległości. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią przygotowały występ artystyczny, w którym wspominały czasy Polski pod zaborami i losy żołnierzy dzielnie walczących o wolność. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość! Dzisiaj składamy hołd tym, którzy polegli dla nas, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
Po akademii delegacja szkolna wraz z dyrektorem szkoły panią Anetą Łysy, złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego patrona kpt. Władysława Ważnego - bohatera, który o tę Niepodległość walczył.
Pod takim hasłem odbyły się dzisiejsze zajęcia dla uczniów starszych klas, prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dotyczącej zwalczania nielegalnego hazardu. Przedstawicielki podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej przekazały uczniom informacje na temat możliwości uzależnienia się od hazardu dzieci i młodzieży. Jak się okazuje, elementy hazardu występują dość często w grach komputerowych, dlatego prowadzone zajęcia miały na celu m.in. podniesienie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard.
W dniach 10 – 17 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego. Jest to dobra okazja, aby poruszyć tak ważny temat jak zdrowie psychiczne oraz dowiedzieć się, jak o nie dbać i jak wspierać innych w tym zakresie. Celem organizacji tego dnia w naszej szkole była promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi szkolnej społeczności na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne i nie powinno być tematem tabu.
W ramach celebrowania tych szczególnych dni zorganizowano następujące działania promujące dobre samopoczucie oraz dobrostan psychiczny:
Mamy nadzieję, że wszelkie zorganizowane inicjatywy w tym zakresie spowodowały, iż nasi uczniowie w sposób świadomy zadbają o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie, a także swoich kolegów i koleżanek.
Powered by aSc EduPage