ZABAWA ANDRZEJKOWA
CZWARTEK 30.11.2023r.
KL. IV-VIII GODZ 15.30– 18.00
CZWARTEK 30.11.2023r.
KL.0 – III GODZ 9.30-11.30
ZABAWA ANDRZEJKOWA
CZWARTEK 30.11.2023r.
KL. IV-VIII GODZ 15.30– 18.00
CZWARTEK 30.11.2023r.
KL.0 – III GODZ 9.30-11.30
26 listopada br. w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego
w Sośnicy odbył się II Memoriał Szachowo-Tenisowy Antoniego Ptasznika – lokalnego działacza sportowego, wielkiego propagatora szachowego.
Tegoroczny turniej objął patronatem Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Bogdan Szylar Wójt Gminy Radymno. Organizatorem zmagań była Aneta Łysy dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy oraz Zbigniew Ptasznik wiceprezes LKS Strażak przy współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.
Zmagania szachowo-tenisowe rozpoczął wiceprezes Polskiego Związku Szachowego Paweł Zaskalski oraz Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar.
Na Memoriał przyjechało wielu miłośników Królewskiej Gry i fanów tenisa stołowego. Szachowa część zawodników rozegrała turniej w trzech grupach wiekowych: A-Open, B – Juniorzy starsi, C- Juniorzy młodsi. Turniej sędziował IA Krzysztof Skiba – z Podkarpackiego Związku Szachowego, arbiter klasy międzynarodowej.
Miłośnicy tenisa stołowego zmierzyli się w dwóch grupach: seniorzy i juniorzy, których zmagania nadzorował sędzia Mieczysław Krakowiak.
Po zaciętej walce ostatecznie podium zajęli:
Tenis stołowy:
JUNIOR
I miejsce Sebastianka Paweł – Tuczempy
II miejsce Cudzich Adrian – Sośnica
III miejsce Partyka Patryk – Sośnica
SENIOR
I miejsce Żygała Janusz – Sośnica
II miejsce Zieliński Adrian – Sośnica
III miejsce Jerzy Płoszczyński – Sośnica
Szachy:
Grupa C - Junior młodszy
I miejsce – Lubczyński Piotr – KS Roszada Przemyśl
II miejsce – Szymon Garbacz – KSz Gambit Przeworsk
III miejsce – Lach Wiktor
Grupa B -Junior starszy
I miejsce – Michalski Jacek – KS Roszada Przemyśl
II miejsce – Bartłomiej Garbacz – KSz Gambit Przeworsk
III miejsce – Mazurek Mateusz – KS Roszada Przemyśl
grupa A -Open
I miejsce – Lach Tomasz TSz/KSz BYSTROVIA Bystrowice
II miejsce – Hubert Janzer – KS Roszada Przemyśl
III miejsce Lusio Krzysztof – LKS Kosienice
Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Bogdan Szylar – Wójt Gminy Radymno oraz Aneta Łysy dyrektor memoriału i gospodarz obiektu. Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Radymno, Urząd Marszałkowski, Polski Związek Szachowy oraz firma INNERGO.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i jak zapowiadają organizatorzy
do zobaczenia za rok!
Relacja fotograficzna: Sebastian Łoś
...dziękujemy za okazaną pomoc i otwarte serca!
Od kilku lat prowadzona w naszej szkole akcja mikołajkowa dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie cieszy się dużym zainteresowaniem. To dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udaje się nam zebrać najpotrzebniejsze produkty, słodycze, środki czystości, kosmetyki. W tym roku było podobnie - z czego bardzo się cieszymy.
Przyczyniliśmy się w ten sposób do pomocy w organizację paczek z okazji Mikołajek.
Wszystkie zakupione rzeczy zostały zapakowane przez uczniów klasy piątej i trafiły dzisiaj - 23 listopada - do siedziby Fundacji w Rzeszowie.
"Wierząc, że dobro powraca..." - życzymy wszystkim naszym szkolnym Darczyńcom wszelkiej pomyślności:)
21 listopada na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea świętowania narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków - jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem - ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. w Polsce święto obchodzone jest jako Swiatowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach, a jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W naszej szkole, dzisiaj - 21 listopada było mnóstwo życzliwości, padło wiele miłych słów, były przytulaski i mnóstwo życzliwych spojrzeń.
To wszystko za sprawą Dnia Życzliwości, do którego zachęciła nas w szkole nauczycielka języka polskiego p. Danuta Makowiecka.
Pamiętajmy jednak, że życzliwość wobec drugiego człowieka powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Nie tylko od święta.
Pod takim właśnie hasłem odbyły się warsztaty dla młodszych uczniów naszej szkoły, na terenie parku przy Zamku w Łańcucie - w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.
Uczniowie z klasy I, II i III szukali odpowiedzi na pytania: dlaczego balon utknął w dawnej Oranżerii, czy łódź może latać i kto to był aeronauta. Pani prowadząca warsztaty opowiedziała w skrócie historię rodziny Potockich, mieszkających niegdyś w pięknym, łańcuckim zamku.
Udał się również spacer pośród pięknie zabarwionych jesienią drzew parkowych. Był też smaczny obiadek, śmiechy, śpiewy... jednym słowem: radość.
To wszystko można zobaczyć w naszej fotorelacji;)
Czytelnicze święto #przerwa na czytanie
Nasza szkoła dołączyła do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wielkopolskim "Przerwa na czytanie".
W tym celu zorganizowano kącik czytelniczy z regałami na książki, gdzie dodatkowo można uwolnić książkę "BookCrossing", czyli zostawić na regale niepotrzebną już książkę, a wziąć w zamian inną.
W dniu akcji młodsze klasy czytały w bibliotece, a starsze na korytarzu. Cieszymy się, że możemy być częścią pięknego czytelniczego święta.
Każdego roku trzeci czwartek listopada (w tym roku był to dzień – 16 listopada) obchodzimy jako Światowy Dzień Rzucania Palenia. Do Polski inicjatywa ta trafiła w 1991 r. Pomysłodawcą był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 r. zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez ten jeden dzień przestali palić papierosy.
My, jako instytucja oświatowa przystąpiliśmy do akcji, aby w ten sposób zareagować, ostrzec i zwrócić uwagę, że palenie papierosów, czy e-papierosów robi wiele złego, więc: czy warto?
Komunikat Organizacyjny
II Memoriału Szachowo-Tenisowego
Antoniego Ptasznika
Sośnica Jarosławska,26.11.2023r.
Organizator:
Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy pod Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha oraz Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara przy współpracy
z Podkarpackim Związkiem Szachowym.
Memoriał zostanie rozegrany w dwóch dyscyplinach:
- szachy
- tenis stołowy
SZACHY
Dwie kategorie:
- grupa A – grupa OPEN
- grupa B – rocznik 2005 i młodsi
System rozgrywek
Szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo 10 minut na partię + 5 sekund na ruch
Zgłoszenia
Zgłoszenia dokonujemy do 23.11 br. przez stronę www.chessarbiter.com bądź na adres email: zswsosnicy@wp.pl
W turnieju obowiązuje limit 100 osób.
TENIS STOŁOWY
Dwie kategorie:
- grupa A – seniorzy
- grupa B – rocznik 2005 i młodsi
System rozgrywek
Grupowo-pucharowy na 5 stołach. Obowiązuje strój i obuwie sportowe.
Zgłoszenia
Zgłoszenia dokonujemydo 23.11 br. pod nr tel. 660-301-590
Wpisowe
Brak wpisowego
Nagrody
Grupa A, B
Najlepsi trzej zawodnicy w obydwu grupach z każdej z dyscyplin otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.
Miejsce i termin rozgrywek
Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy, ul. Kolejowa 1, 37-555 Sośnica
termin 26.11.2023r.
- do godz. 8.45 – potwierdzenie udziału w turnieju
- godz. 9:00 – uroczyste rozpoczęcie turnieju
- godz. 14.30 – ceremonia zakończenia, rozdanie nagród.
Postanowienia końcowe
Dyrektor Memoriału
Aneta Łysy
Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoładohymnu.
Zachęcamy do wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego w naszym wykonaniu.
...wróć Jasieńku z tej wojenki, wróć (...) - śpiewali uczniowie klasy drugiej i trzeciej podczas uroczystości, jaka odbyła się w szkole w dniu 10 listopada 2023r. Poprzez melodię i patriotyczne teksty, uczniowie przypomnieli o ważnych wydarzeniach w historii Polski, a także o tęsknocie za wolnością jaka towarzyszyła walczącym o nasz kraj. Cofnęliśmy się w czasie, by przypomnieć sobie historię jaka kiedyś się wydarzyła. Dziś wiemy, że o Wolność trzeba zabiegać, bo nie jest dana nam raz na zawsze.
Radosnym akcentem szkolnej uroczystości był Krakowiaczek Ci ja w wykonaniu drugoklasistów i trzecioklasistów.
Występ artystyczny przygotowały nauczycielki: p. Krystyna Durbajło, p. Beata Kołcz-Rokitowska oraz pomoc nauczyciela p. Natalia Majewska.
Zapraszamy do zabawy !!!
Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs
na maskę misia lub projekt całej głowy misia.
Maska ma być wykonana samodzielnie, wielkości małego bloku lub większa, na twardym kartonie, wycięta, z gumką, aby można ją było założyć .
Projekt głowy wykonany różnorodnie, ale nie zakupiony.
Najładniejsze prace będą nagrodzone. Nie zwracamy prac, pozostają one w szkole.
Prace proszę składać do 20.11.2023r. u opiekuna Samorządu p. B. Hałas.
W ostatnim czasie na naszej świetlicy dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Znaczek baśniowy na przygodę gotowy". Wszystkie dzieci zostały nagrodzone przez opiekunki świetlicy za udział i wysiłek włożony w tworzenie prac.
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich i tych, którzy walczyli za nasza wolność.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bohaterach naszej wolności, ale szczególnie tych, którzy są związani z historią danej społeczności.
Powered by aSc EduPage