Uczniowie klas 0 - III wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem "Śniadanie daje moc".
W dzień zdrowego śniadania wspólnie zjedli smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki:)
Uczniowie klas 0 - III wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem "Śniadanie daje moc".
W dzień zdrowego śniadania wspólnie zjedli smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki:)
„Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna” – to myśl przewodnia uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbyły się 12 listopada br. w Sośnicy.
Jak co roku młodzież Szkoły Podstawowej w Sośnicy wraz z pensjonariuszami DPS w ramach integracji środowiska lokalnego i współpracy między instytucjami wspólnie przygotowali inscenizację upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny sprawowaną przez proboszcza ks. Adama Dziadowicza, po której zebrani z poszczególnymi delegacjami udali się pod Pomnik Zasiedlenia i złożyli okoliczne kwiaty.
Spotkanie uczniów naszej szkoły z lokalną społecznością i władzami samorządowymi reprezentowanymi przez miejscowych radnych i panią sołtys Agnieszkę Durbajło odbyło się w wiejskim domu kultury. Po powitaniu zaproszonych gości i krótkiej prelekcji wygłoszonej przez panią sołtys rozpoczęła się uroczysta akademia.
Jako pierwsi na scenę wyszkli wychowankowie Ochronki Św. Maksymiliana Kolbego, którzy pod kierunkiem dyrektor placówki – s. Danuty Świerczek
w przejmujący sposób odegrali pantomimę i odśpiewali pieśń pt. „Rozkwitały pąki białych róż”. Po gromkich brawach zebranej publiczności kolejno swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pań – Danuty Makowieckiej oraz Anety Łysy. Godzinny montaż słowno-muzyczny zawierał m.in. sceny z „Żony Modnej” I. Krasickiego, „Dziadów” A. Mickiewicza czy też „Wesela” S. Wyspiańskiego. Aktorzy na co dzień szlifujący swoje talenty podczas zajęć teatralnych realizowanych w ramach projektu unijnego pt. „Alfa i Omega -Program wsparcia szkół z terenu gminy Radymno” w profesjonalny i ciekawy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny do odzyskania suwerenności.
Po występie młodzieży na deskach sośnickiej sceny wystąpili pensjonariusze DPS w Sośnicy, którzy pod kierunkiem p. Zygmunta Marciaka zaprezentowali zebranym program satyryczny pt. „I znowu się porobiło”.
Na zakończenie uroczystości każdy z przybyłych otrzymał pamiątkową flagę Polski przygotowaną przez młodzież szkolną i tym samym rozpoczął przygotowania do okrągłej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Opracowanie tekstu
Danuta Makowiecka
Aneta Łysy
W IMIENIU PODOPIECZNYCH Z PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE,
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM -
UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE I POMOC W PRZYGOTOWANIU PACZEK MIKOŁAJKOWYCH.
PAMIĘTAJCIE, ŻE OKAZANE DOBRO...ZAWSZE POWRACA:)
Koordynator akcji szkolnej: M. Czechowicz
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi godzinami dyżurów konsultacyjnych nauczycieli naszej szkoły. Wykaz znajduje się w zakłądce Wychowawcy i dyżury konsultacyjne.
21 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii połączonej z prelekcją militarną. Tematykę II wojny światowej w ciekawy sposób przybliżyli zebranym członkowie grupy rekonstrukcyjnej stowarzyszenia Pasjonaci Ożywionej Historii z POH Rzeszów.
Spotkanie przebiegło w dwóch częściach. Pierwsza przeznaczona była dla uczniów młodszych klas 0-IV, część druga dla klas V-VII i II, III gimnazjum.
Uczniowie zapoznali się z podstawowymi faktami okresu światowego konfliktu. Stali się oni czynnymi uczestnikami przedstawianych wydarzeń oraz mieli okazję przymierzyć elementy wyposażenia żołnierza polskiego, niemieckiego i sowieckiego walczącego w okresie 1939-1945. Spotkanie zostało wzbogacone licznymi multimediami, które uatrakcyjniły całość prezentacji.
Koordynatorem projektu była p. Aneta Łysy.
Zapraszamy do zapoznania sie z warunkami ubezpieczenia, jakim zostali objęci uczniowie naszej szkoły. Podstawowe informacje:
Opcja ubezpieczenia -opcja podstawowa.
Rozszerzenie zakresu opcji podstawowej o opcje dodatkowe.
Pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku - suma ubezpieczenia 2500,00 zł
Pobyt w szpitalu w wyniku choroby - suma ubezpieczenia 2500,00 zł
Koszty leczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku - suma ubezpieczenia 2000,00 zł
Koszty leczenia stomatologicznego w wyniku nieszczęśliwego wypadku - suma ubezpieczenia 2000,00 zł
Uciążliwe leczenie w wyniku nieszczęśliwego wypadku - suma ubezpieczenia 6000,00 zł
Uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”. Odbył się on dnia 08.11.2017r. w Przeworsku. Opiekunką dziewczyn była pani Regina Krawczyk. Kinga Krajcarska i Klaudia Szawińska z klasy VII oraz Klaudia Pieniążek i Wiktoria Słotwińska z klasy III gimnazjum zajęły III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
Szkoła Podstawowa w Sośnicy bierze już po raz drugi udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA. W ramach tego projektu przystąpiliśmy do Sesji z plusem.
Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum.
Uczniowie z SP w Sośnicy, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, będą rozwiązywać standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego.
Po każdym teście będzie możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.
Szkoła Podstawowa w Sośnicy przystępuje do osiemnastej edycji Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Termin akcji 27.11.2017 – 02.01.2018
Cel Góry Grosza
Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji
Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, Towarzystwo Nasz Dom nagrodzi szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom.
W konkursie na projekt klasowy "Wszyscy Święci" poszczególne miejsca zajęły klasy:
I miejsce - klasa VII
II miejsce - klasa IV
III miejsce - klasa V
IV miejsce - klasa IIIG i VI
GRATULUJEMY!!!
31 października w szkole odbył się II ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH!
Uczniowie z klas 0-III przebrani za swoich patronów lub innych świętych zaprezentowali się przed wszystkimi, opowiadając kilka słów o swoim patronie lub osobie, którą prezentowali.
Były konkursy na "świętą" i "świętego", układanie puzzli i kolorowanie wizerunków Świętych.
Śpiewaliśmy piosenkę "Święty uśmiechnięty", a na koniec zatańczyliśmy przy piosence "Bal wszystkich świętych".
Klasy starsze IV-VII i IIG-IIIG wykonały w konkursie międzyklasowym projekty pt. "Wszyscy Święci".
II Orszak zorganizowała p. Barbara Hałas i ks. Adam Dziadowicz
W środę 25 października odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Miejskiej w Przemyślu. Spotkali sie z klasami 0 - III, a nastepnie z klasami IV - III gimnazjum. Uczniowie mogli sie dowiedzieć na czym polega praca w Straży Miejskiej, a także jak dbać o własne bezpieczeństwo, np. w kontaktach z obcymi, przy spotkaniu z agresywnym psem czy w drodze do szkoły. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykładem i zadawali mnóstwo pytań (szczególnie w młodszej grupie). Dziekujemy!
W środę, 18 października przyjęliśmy do grona uczniów szkoły naszych PIERWSZOKLASISTÓW:)
Siedmiolatki przygotowały dla swoich rodziców, zaproszonych gości oraz kolegów i koleżanek z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej występ artystyczny.
Następnie złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor Dorotę Chrzanowską, na uczniów szkoły podstawowej.
Uczniów do uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy pani Maria Truniarz.
Pierwszakom życzymy mile spędzonych chwil w szkole i pomyślności w nauce:)
17 października klasy od IV do III gimnazjum wybrały sie na wycieczkę do Przemyśla. Na początek pooglądaliśmy film "Tarapaty" w Centrum Kulturalnym, gdzie mogliśmy również w ramach lekcji kinowej zwiedzić niedostępne dla publiczności zakamarki kina. Potem podzieliliśmy sie na dwie grupy - starsza wyruszyła na podbój Galerii Sanowej, a młodsza pojechała do Bowling Clubu Japa. Tam, już tradycyjnie, zjedliśmy pizzę, a później uczniowie mieli szansę nauczyć się zasad bowlingu (głównie klasa IV) i pograć w kręgle. Zdjęcia i filmik z emocjonującej gry również na stronie klubu Japa.
Filmik: https://www.facebook.com/pg/bowlingclubjapa/videos/?ref=page_internal. Zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/bowlingclubjapa/photos/?tab=album&album_id=700417489969076.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz oczywiście uczniom wielu sukcesów, codziennych małych radości i satysfakcji z bycia częścią naszej małej społeczności.
Wszystkiego Najlepszego!
UCZNIOWIE Z KLASY 0, I, II i III W FABRYCE CIASTEK W JAROSŁAWIU
Fabryka ciastek to jeden z najstarszych i najbardziej znanych zakładów w Jarosławiu i regionie. Powstała w 1933 r., jako Fabryka Sucharów. Po wojnie była Fabryką Pieczywa Cukierniczego San. Obecnie należy do Mondelez.
Mała Akademia Słodkości to inicjatywa pracowników fabryki. Chcą w ten sposób przybliżyć działalność fabryki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Małą Akademię Słodkości:)
Przy okazji zapoznania się z pracą w fabryce...upiekli niezłe ciastka:)
W piątek 29 września, korzystając z pieknej pogody, uczniowie wraz z nauczycielami postanowili zadbać o środowisko i najbliższą okolicę. Wyposażeni w rękawiczki i worki foliowe wyruszyliśmy, aby posprzątać śmieci, leżące na poboczach dróg w Sośnicy. Nie posprzątaliśmy całej wsi, ale miło pomyśleć, że w naszej okolicy jest o kilka worków śmieci mniej. Dbajmy o Ziemię!
W czwartek, 28 września w szkole odbyła się dyskoteka z okazji
"Dnia Chłopaka".
Uczniowie naszej szkoły bawili się w godzinach od 15:30 do 20:00, z podziałem na grupę młodszą i starszą. W czasie zabawy mieli także przerwę na pizzę, w czasie której mogli zregenerować siły do dalszej zabawy. Jak zawsze było bardzo kulturalnie i wesoło
W piątek, 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z weteranem II wojny światowej Panem Romanem Taworskim działającym w Szarych Szeregach, zasłużonym dla ziemi przemyskiej, odznaczonym krzyżem AK oraz Panem Wojciechem Kobą - synem majora Władysława Koby, oficera służby stałej Wojska Polskiego i AK.
Uczniowie mieli okazję oprócz wspomnień z lat wojny, wysłuchać opowiadań i przyjrzeć się umundurowaniu wojennemu, które prezentowali członkowie grupy rekonstrukcyjnej.
Było wspólne ognisko, przewóz wozami wojskowymi i malowanie twarzy w barwy wojenne:)
Wszystko to dzięki zaangażowaniu 34. Batalionu Lekkiej Piechoty pod dowództwem płk Pana Pawła Brzęka, por. Pana Leszka Marciaka oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Imprezę przygotowała nauczycielka historii Pani Aneta Łysy wraz z członkami Stowarzyszenia "PRO PATRIA" z Sośnicy.
Dziękujemy za mile spędzony wieczór:)
W czwartek, 21 września obchodziliśmy w szkole
DZIEŃ NARODOWEGO CZYTANIA
"WESELE" Stanisława Wyspiańskiego
koordynatorem święta była polonistka Pani Danuta Makowiecka wraz z uczniami starszych klas.
Zaproszeni na uroczystość goście czytali fragmenty "Wesela", a uczniowie w barwnym korowodzie wędrowali z klasy do klasy, zapraszając wszystkich do wspólnego świętowania.
Jak to na weselu bywa, nie zabrakło tańców, konkursów, życzeń no i rzecz jasna...Młodej Pary:)
Powered by aSc EduPage